Obsługa broni bojowej
Kurs obsługi manualno-technicznej
Podstawowe informacje
Obsługa techniczna broni bojowej (centralnego zapłonu) to praktyczna nauka posługiwania się bronią, wzbogacona o doświadczenia naszych instruktorów, którzy codziennie pracują z ponad 100 rodzajami broni palnej.
Zdanie egzaminu na pozwolenie na broń jest jedynie wstępem do dalszej nauki strzelania i obsługi broni. Dlatego stworzyliśmy kurs, na którym klubowicze zapoznają się z złotymi zasadami obsługi najpopularniejszych konstrukcji dostępnych na rynku.
Kurs przeznaczony jest zarówno dla osób posiadających, jak i nieposiadających własnej broni. Osobom, które posiadają własną broń (np. Glock, AK, AR), zalecamy zabranie jej na szkolenie, ponieważ będą mieli możliwość jej wykorzystania w trakcie nauki.
Zakres szkolenia
Rozszerzenie bezpiecznego posługiwania się bronią palną z wykorzystaniem broni bojowej centralnego zapłonu obejmuje:
- Omówienie budowy, zasady działania oraz różnic między pistoletem Glock a karabinami AR-15 i AK.
- Praktyczne instrukcje dotyczące ładowania, rozładowania, sprawdzania stanu, usuwania zacięć oraz przekazywania broni.
- Szczegółowe omówienie postaw strzeleckich (stojąca, klęcząca, leżąca) oraz korzystania z podpórek dla poprawy celności.
- Praktyczne ćwiczenia strzeleckie z różnymi typami amunicji (9×19 mm, 5.56×45 mm, 7.62×39 mm), podkreślające techniki bezpieczeństwa i celności.
- Kurs dotyczący rozkładania, składania, czyszczenia i konserwacji broni w warunkach domowych, z omówieniem odpowiednich środków pielęgnacyjnych.
Celem kursu jest zapewnienie uczestnikom kompleksowej wiedzy teoretycznej i praktycznej potrzebnej do bezpiecznego i efektywnego posługiwania się bronią palną, zarówno w kontekście sportowym, jak i obronnym.
Klub kolekcjonersko-sportowy Tarcza Gdynia
Organizacja i formalności
- Rozpoczęcie i omówienie planu szkolenia rozpoczynamy od teoretycznego wprowadzenia, które obejmuje omówienie budowy broni oraz kluczowych elementów inwazyjnych.
- Następnie przechodzimy do praktycznych ćwiczeń z postawami strzeleckimi i obsługą manualną broni.
- Po części praktycznej uczestnicy będą mieli okazję ćwiczyć strzelanie z różnych pozycji oraz reagować na ewentualne zacięcia broni.
- Na zakończenie omawiamy procedury czyszczenia, smarowania i konserwacji broni, skupiając się na odpowiednich środkach pielęgnacyjnych.
- Po zakończeniu ćwiczeń następuje podsumowanie całego szkolenia.
Oferujemy również wypożyczenie broni obiektowej wraz z amunicją, tarczami strzeleckimi oraz wynajem stanowisk strzeleckich i sali wykładowej. Dodatkowo zapewniamy rzeczy eksploatacyjne, takie jak rękawiczki, środki czystości oraz narzędzia.
Terminy szkoleń są elastycznie ustalane zgodnie z zapotrzebowaniem, przyjmujemy zgłoszenia na szkolenia grupowe od minimum 5 osób. Aby zarejestrować się na kurs, prosimy o kontakt mailowy pod adresem info@223carbine.com.
Odpowiedzi na najczęstsze pytania.
Czego nauczę się na szkoleniu?
Nauczysz się budowy i zasady działania broni bojowej, postaw strzeleckich, pracy manualnej na broni, rozkładania, składania i czyszczenia po strzelaniu.
Gdzie odbywa się szkolenie i jak długo trwa?
Szkolenie odbywa się na strzelnicy „Tarcza” w Gdyni. Czas trwania jest uzależniony od liczby uczestników, zazwyczaj od 3-4 godzin.
Czy muszę posiadać pozwolenie/własną broń?
Nie. Jeżeli nie masz swojej broni, udostępnimy Ci naszą obiektową.
Jak zapisać się na szkolenie?
Prosimy o wysłanie maila na adres info@223carbine.pl w odpowiedzi dostaniesz przewidywane terminy szkoleń.
Chcesz wiedzieć więcej?
NAPISZ DO NAS
Kontakt
Tel: 603 753 147
Mail: info@223carbine.com
Adres
.223 CARBINE
Ul. Źródło Marii 45A (Strzelnica TARCZA)
81-573 Gdynia
Polska
Godziny otwarcia
Poniedziałek | 16:00-20:00
Wtorek | 16:00-20:00
Środa | 16:00-20:00
Czwartek | 16:00-20:00
Piątek | 16:00-20:00
Sobota | 10:00-20:00
Niedziela | ZAMKNIĘTE